Xiaomi mi6 – dlaczego jest on smartfonem z górnej półki?

Xiaomi mi6 – aparat

Nowy model xiaomi mi6 będzie smartfonem szybkim, będącym w stanie nawiązać walkę z innymi, najlepszymi smartfonami. Pod względem parametrów technicznych nowym modelem nie możemy się rozczarować, ale czy podobnie będzie pod względem jakości wykonanych zdjęć? Nie od dziś aparat jest jedną z najważniejszych części każdego smartfona z wysokiej półki, do której możemy zaliczyć wspomniany model. Xiaomi mi6 został wyposażony w podwójny aparat. Główny ma 12 mpx o szerokim koncie widzenia (około 25 mm), a dodatkowy również 12 mpx, ale o koncie widzenia około 52mm, który znaczniej przybliży nam obraz. Zdjęcia wykonane przez mi6 mają bardzo duży rozstrzał w ostrości. Różnica jest widoczna między centrum kadru, a rogami kadru. Prawdziwym testem aparatu dla większości smartfonów jest zdjęcie wykonane nocą i tutaj xiaomi radzi sobie zadowalająco.

xiaomi mi6

Xiaomi mi6 – podzespoły

Jeśli zwrócimy większą uwagę na podzespoły w nowym xiaomi mi6 to zdecydowana większość z nas zacznie kiwać głową z pełnym uznaniem. Wysoka wydajność jest możliwa dzięki układowi Qualcomm Snapdragon 83, który wcześniej zastosowanie znalazł w Samsung Galaxy S8. Płynność smartfona jest z najwyższej półki, ekran działa  w rozdzielczości Full HD, a specyfikacja została uzupełniona o 6 GB RAM. To co jeszcze zwraca uwagę w opisywanym smartfonie to najnowszy Bluetooth 5.0 oraz 1GB LTE. Nie zabraknie nam również miejsca na dane – 64 GB lub 128 GB.

Obudowa, z której został wykonany xiaomi mi6 to wysokiej jakości materiały, nie musimy obawiać się, że łatwo pęknie, szybko się zarysuje czy coś będzie skrzypieć. Pod tym względem smartfon również nie będzie odstawał od konkurencji, a wręcz przeciwnie, od wielu będzie dużo lepszy pod tym względem.