Komentarze Allegro – zastanów się przed publikacją!

Platforma sprzedażowe Allegro stała się, niewątpliwie, jednym z najważniejszych graczów na polskim rynku. Tylko w ubiegłym roku liczba transakcji dokonywanych za jej pośrednictwem przekroczyła 1,56 mln. Szybkie zakupy z dostawą kurierską, za pośrednictwem poczty lub dowożonej do paczkomatu, pozwalają zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Jakich komentarzy lepiej nie zamieszczać?

Niestety, podobnie jak w przypadku wszelkich sklepów internetowych, również tutaj roi się od niepochlebnych komentarzy i opinii godzących w dobre imię firmy (lub osoby prywatnej). Komentarze Allegro osób, które nie mogą doczekać się na dostawę często zawierają wyrażenia „oszust”, „złodziej”, co, w mocy prawa, godzi w dobre imię osób trzecich. Publikując takie opinie musimy mieć świadomość, że ich wprowadzanie nie jest anonimowe i może stać się podstawą do walki o swoje w sądzie.

Jakie komentarze Allegro są zakazane?

Komentarze Allegoro: jak wyrażać swoje niezadowolenie?

Bardzo często komentarze Allegro zamieszczane są bezmyślnie, bez uprzedniego zapoznania się z ofertą. W opisie aukcji sprzedawca zamieszcza najczęściej niezbędne informacje takie jak wydłużony czas dostawy, możliwości wystąpienia komplikacji (na przykład jeśli decydujemy się na dostawę za pośrednictwem Poczty Polskiej) lub o występowaniu wad i uszkodzeń, które sprzedawca wyraźnie zaznacza. Pamiętaj, że krytykę i niezadowolenie można wyrazić w spokojny i kulturalny sposób a za pomyłkę – przeprosić. Serwis Allegro umożliwia również wycofanie niepochlebnego komentarza za obopólną zgodą kontrahentów, z której warto w takiej sytuacji skorzystać.