Akumulator do skutera – sprawdź jak wybrać najodpowiedniejszy

Zbliża się sezon i doskonała pogoda do tego, żeby wyciągnąć z garażu swój skuter oraz wybrać się na przejażdżkę. Warto jednak zadbać o odpowiednią pracę skutera, a ta jest zawsze uzależniona od prawidłowego działania akumulatora. Z poniższego wpisu dowiesz się jak wybrać najlepszy akumulator do skutera.

Jak wybrać najlepszy akumulator do skutera?

Akumulator do skutera - bull

Wybierając akumulator do skutera pamiętaj o tym, że powinien być on zbliżony parametrami jak najbardziej do wcześniejszego, który był zamontowany w jednośladzie. Montaż akumulatora, który będzie zbyt duży może sprawić, że produkt ten będzie niedoładowywany, z kolei za mały może mieć problem z uruchomieniem silnika skutera. Najlepsze jakościowo, a także posiadające najdłuższą żywotność są akumulatory żelowe oraz AGM. Akumulatory te wyróżniają się mocnymi prądami rozruchowymi, co przekłada się na bezawaryjne działanie oraz niezawodność w każdych warunkach. Oczywiście, jeśli zależy Ci aby akumulator działał dobrze jak najdłużej, należy pamiętać o naładowaniu go podczas zimy i po jej zakończeniu. Z kolei jeśli nie będziesz używał skutera przez dłuższy okres czasu, warto odłączyć klemę.

Przejażdżka bez obaw o słaby akumulator

Kupując akumulator do skutera, warto zwrócić uwagę na to jak rozmieszczone są bieguny. Zakup akumulatora ze złą polaryzacją może sprawić, że kable w skuterze będą za krótkie aby zamontować akumulator. Jeśli kupujesz akumulator z płynnym elektrolitem, należy pamiętać o regularnym odpowietrzaniu w celu usunięcia nadmiaru gazów powstałych wewnątrz.