Akumulatory do samochodów ciężarowych – sprawdź jak wybrać najlepszy

Potrzebujesz nowego akumulatora do swojego samochodu ciężarowego? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla osób nie znających się na temacie, zakup nowego akumulatora nie jest łatwym zadaniem. Z poniższego wpisu dowiesz się jak dobierać akumulatory do samochodów ciężarowych.

Akumulatory do samochodów ciężarowych – czy wiesz o nich wszystko?

akumulatory do samochodów ciężarowych - varta

Nie ulega wątpliwości, że samochody ciężarowe to pojazdy które muszą sobie radzić w ciężkich warunkach. Są one mocno eksploatowane a ich zapotrzebowanie energetyczne sprawia, że akumulatory do nich nie mogą być pierwszymi lepszymi, wziętymi z półki. Najpopularniejsze akumulatory do samochodów ciężarowych to między innymi: Perfect PRO HD, Centra Heavy, Varta Promotive, Dynnamic HD oraz Yuasa Cargo. Na szczególną uwagę zasługuje Varta Promotive EFB, który cechuje się bardzo dużą mocą rozruchową o wartości 1000A. Jest to produkt stworzony dla wysokowydajnych pojazdów, któe cechują się częstymi cyklami rozładowywania i ładowania. Oczywiście jest on odporny na wibracje oraz drgania, nawet kiedy zostanie zamontowany na tylnej osi pojazdu. Jego konstrukcja gwarantuje wysoką wydajność i niezawodność podczas podróży. Warto dodać, że Varta Promotive EFB jest produkowana w Europie, w zgodzie z najwyższymi standardami jakości.

Wyrusz w trasę nie martwiąc się o akumulator

Dokonując zakupu akumulatora warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Sprawdź czy parametry produktu spełniają wymagania producenta pojazdu oraz czy akumulator jest odpowiednich rozmiarów, żeby zmieścić się w przeznaczonym na to miejscu. Kupuj produkty tylko od sprawdzonych hurtowników, których sprzęt nie leży wielu lat na hurtowni, tylko jest ściągany na bieżąco z fabryk produkujących akumulatory do samochodów ciężarowych i innych.