Akumulatory do pojazdów zabytkowych – sprawdź jak wybrać najlepszy

Posiadasz zabytkowy samochód, w którym konieczna jest wymiana starego akumulatora na nowy? Na rynku dostępne są różne akumulatory do pojazdów zabytkowych, a Ty nie wiesz który będzie najodpowiedniejszy do Twojego wozu? W poniższym wpisie postaramy się zapoznać Was z ważnymi informacjami, dotyczącymi właśnie takich akumulatorów.

Akumulatory do pojazdów zabytkowych – czym się charakteryzują?

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że akumulatory do pojazdów zabytkowych nieco różnią się od tych, które montujemy w standardowych samochodach. Główna różnica polega na tym, że starsze wozy nie wykorzystują tak dużo elektronicznych elementów jak zwykłe wozy. Dodatkowo auta te, często stoją nie używane przez długi okres czasu. Właśnie dlatego należy co jakiś czas sprawdzić napięcie takiego akumulatora. W przypadku, gdy jest oni niższe niż 12,5V, warto podładować taki akumulator przy pomocy prostownika.

Jaki wybrać akumulator do pojazdu zabytkowego?

Akumulatory do pojazdów zabytkowych - varta

Pewnie wielu z Was zastanawia się, jakie akumulatory do pojazdów zabytkowych wziąć pod uwagę? Według ekspertów najlepszy będzie akumulator, który będzie posiadał właściwą pojemność. Urządzenie to powinno także charakteryzować się niższym (w stosunku do normalnych aut) prądem rozruchowym, gdyż w przypadku wozów zabytkowych nie musi być on wysoki. Dzięki temu faktowi, można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ akumulatory o stosunkowo niskim prądzie rozruchowym są zazwyczaj tańsze, niż te które charakteryzują się wysokim prądem rozruchowym.