Akumulatory motocyklowe – sprawdź czy wiesz o nich wszystko

Większość dostępnych na rynku motocykli, a także skuterów wyposażone są w rozruszniki, które sprawiają że niezbędny jest akumulator. Rozwiązanie to jest o wiele wygodniejsze dla właścicieli, gdyż nie muszą oni trudzić się z odpalaniem motoru jak jeszcze do niedawna – na tak zwanego „kopa”. Akumulatory motocyklowe podobnie jak samochodowe, występują w kilku rodzajach dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy ten konkretny – który oglądamy, będzie odpowiedni dla naszego jednośladu.

Akumulatory motocyklowe – bez nich nie odpalisz

Akumulatory motocyklowe - bike bull

Akumulatory motocyklowe to urządzenia, dzięki którym mamy gwarancję, że pojazd odpali w każdym miejscu i w każdych warunkach. Akumulatory AMG i żelowe są stworzone do pracy w motorach, skuterach oraz quadach. Główną zaletą tych urządzeń jest fakt, że elektrolit zawarty w środku jest utrzymywany w jednej pozycji. Wpływa on na zwiększenie żywotności urządzenia, a także na bezpieczeństwo. Baterie tego typu mogą pracować w różnych położeniach, dlatego nie musisz się martwić o żadne negatywne konsekwencję podczas brania zakrętu.

Jak dbać o akumulatory motocyklowe?

Jeśli zbliża się koniec sezonu i zamierzasz schować swój jednoślad do garażu, warto naładować go do pełna oraz odłączyć klemy. Kiedy upłynie pół roku, również warto wtedy naładować go jeszcze raz. Polecamy ładowarki impulsowe, które dbają o utrzymanie akumulatora w stanie pełnego naładowania, co pozytywnie wpływa na akumulatory motocyklowe.