Kratka zderzaka przedniego prawa Alfa Giulia – sprawdź do czego służy

Zastanawiasz się do czego służy kratka zderzaka przedniego prawa Alfa Giulia? A może chciałbyś się dowiedzieć ciekawostek na temat firmy Alfa Romeo? W poniższym wpisie postaramy się przedstawić informacje dotyczące tych dwóch aspektów. Zapraszamy do lektury!

Kratka zderzaka przedniego prawa Alfa Giulia – zadbaj o swoje auto

Kratka zderzaka przedniego prawa Alfa Giulia to nic innego jak popularna maskownica, czyli element który należy do nadwozia samochodu. Jego funkcją jest osłanianie oraz ochrona znajdującej się za nim chłodnicy, tak aby nie uległa ona żadnym uszkodzeniom mechanicznym. Grill ten jest także odpowiedzialny za walory estetyczne samochodu. Warto wspomnieć o tym, że pojazdy od firm takich jak Alfa Romeo, Bugatti, Rolls-Royce, BMW, Saab Automobile, Lancia, Volvo, Jeep oraz Maserati posiadają taką samą formę kratki zderzaka. Pierwsze wozy nie posiadały maskownic, a ich chłodnice były odsłonięte. W późniejszym czasie chłodnica została schowana nieco w tył, a do przodu wstawiono atrapy, które wyglądają jak kratka. Jej główną funkcją jest zapewnienie przepływu chłodnego powietrza do chłodnicy. Różne samochody posiadały różne rodzaje kratek, wszystko zależało od tego jak projektanci widzieli w swoich głowach stylistykę wozu. Kratka zderzaka przedniego prawa Alfa Giulia to produkt wykonany z plastiku.

Alfa Romeo – firma prosto z Włoch

Alfa Romeo jest włoską marką, która produkuje samochody osobowe, wyścigowe, sportowe oraz dostawcze. Ciekawostką jest że marka ta od 1986 roku pochodzi pod koncern Fiat, a samochody tej marki są najczęściej projektowane przez firmę Carrozzeria Pininfarina.

 

logo Alfa Romeo