Sumitomo RJ45 – moduł optyczny do sieci światłowodowej

Planujesz postawić w swoim gospodarstwie domowym sieć światłowodową? Chciałbyś poznać kilka istotnych informacji na temat samej sieci? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem. Rekomendujemy także zaopatrzyć się w moduł Sumitomo RJ45, który z pewnością okaże się przydatny podczas montowania instalacji światłowodowej.

Sumitomo RJ45 – sieć światłowodowa w Twoim domu

Sumitomo RJ45 - sieć światłowodowa

Czy wiesz o tym, że wiele polskich miejscowości jest już przystosowana do tego żeby podłączyć w niej swoje mieszkanie lub dom do sieci internetu światłowodowego, który cechuje się zawrotną prędkością – do 600 Mb/s. Prędkość ta umożliwia ściągnięcie plików o wielkości około 25Gb w ciągu zaledwie kilku sekund. Przydatny może okazać się produkt Sumitomo RJ45. Światłowód to nic innego jak cienkie włókno szklane, które wyprodukowane jest z dwutlenku krzemu, a także nieprzezroczystej warstwy, która pełni rolę otoczki i potocznie jest zwana płaszczem. Zewnętrzna średnica światłowodu to zazwyczaj 125 µm – jest to niewiele większa grubość niż włos pochodzący od człowieka. Wewnątrz kabli światłowodowych nie znajdziesz ładunków elektrycznych, gdyż informacje przenoszone są przez światło, a dokładniej przez wiązkę podczerwieni. Przyłączając się do sieci światłowodowej zalecamy zaopatrzyć się w moduł Sumitomo RJ45.

Dane transferowane w mgnieniu oka

Z ciekawostek o sieci światłowodowej można przytoczyć następujące fakty. Orange jako pierwsza firma na świecie osiągnęła transfer wynoszący 1,5 Tb/s i to tylko w jednym włóknie. Testy zostały wykonane na łączu o długości 870km.