Carpower HPB-1502 – dwukanałowy wzmacniacz samochodowy

Carpower HPB-1502 to wysokiej mocy wzmacniacz Hi Fi do samochodu. Będzie świetnie współpracował z głośnikami umieszczonymi na tylnej półce samochodu lub z subwooferami. Umożliwia obsługę jednocześnie dwóch kanałów, regulację filtrów górnoprzepustowych oraz dolnoprzepustowych, a także oferuje podbicie basów.

carpower hpb-1502 pozwala na podpięcie dwóch głośnikówCarpower HPB-1502 – głośników o jakiej mocy będziemy potrzebować?

Wybierając wzmacniacz samochodowy musimy dopasować go do parametrów reszty elementów, tworzących nasz car audio. W tym wypadku najistotniejsze będą głośniki. Ogólna zasada co do mocy jest dosyć prosta: moc wzmacniacza powinna być ok.1,5 raza mniejsza, niż głośników, przy czym wartość ta dotyczy jednego tylko kanału. Zatem w przypadku dwukanałowego Carpowera HPB-1502, który ma moc 500W, głośniki powinny mieć moc RMS przynajmniej 750W.

Czy wystarczy mi wzmacniacz dwukanałowy?

Wzmacniacz dwukanałowy Carpower HPB-1502, pozwala na podłączenie jedynie dwóch głośników. Rodzi się pytanie, czy to wystarczająco, czy nie lepiej zainwestować we wzmacniacz przynajmniej czterokanałowy. Zależy to w dużej mierze od gabarytów i akustyki wnętrza naszego samochodu. W niektórych modelach może być problem z wygospodarowaniem miejsca, czy pociągnięciem kabli do większego zestawu. Odpowiednio rozmieszczone dwa głośniki będą się przy takiej mocy dobrze spisywać.