Akumulatory – źródło energii dla Twojego samochodu

Akumulatory mają za zadanie dostarczać prąd do innych podzespołów w samochodach, gdy silnik jest wyłączony. Przechowują one energię elektryczną w postaci energii chemicznej. W momencie, gdy dochodzi do ich zużycia, zwłaszcza zimą, możemy zacząć zauważać problemy z uruchomieniem naszych pojazdów.

Akumulatory znanych producentów to rozwiązania bezpieczne.

Akumulatory – podział

Pod względem konstrukcji można wyróżnić 3 typy tych urządzeń. Najpopularniejsze to akumulatory zalane płynnym elektrolitem. W typie AGM elektrolit jest zaabsorbowany we wnętrzu separatora. W trzecim rodzaju – żelowym – elektrolit występuje w postaci żelu. Wszystkie są w większości wypadków bezobsługowe. Jednak z czasem się zużywają – w opinii fachowców warto wymieniać je co 2-3 lata. Dzięki temu ryzyko, że pewnego dnia nie odjedziemy z parkingu, spada.

Prawidłowo działające akumulatory nie wymagają obsługi.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Decydując się na zakup akumulatorów, przede wszystkim należy je dopasować do parametrów posiadanego pojazdu, sprawdzając z jakiego urządzenia korzystaliśmy do tej pory. Najważniejsza jest oczywiście pojemność. Kolejnym aspektem jest odpowiednia moc rozruchowa. Należy również dobrać polaryzację. Warto wybierać produkty sprawdzonych firm, gdyż wieloletnie doświadczenie w tej branży procentuje wysoką jakością produktów. Poszukując atrakcyjnych ofert i promocji, warto odwiedzić podkategorię akumulatory w porównywarce cen. Opinie dotyczące sklepów i poszczególnych produktów powinny pomóc w odpowiednim wyborze.