Napełnianie akumulatora elektrolitem – sprawdź czy wiesz jak

W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić Wam sposób na napełnianie akumulatora elektrolitem. Warto pamiętać jednak o tym, iż elektrolit to substancja która jest silnie żrąca. Uzupełniając elektrolit zachowaj szczególną ostrożność, zadbaj o ochronne rękawice oraz okulary.

Napełnianie akumulatora elektrolitem – krok po kroku

Napełnianie akumulatora elektrolitem w samochodzie

Napełnianie akumulatora elektrolitem należy zacząć od odpowiedniego przygotowania. Zdejmij wszystkie dostępne zakrętki oraz odłóż je w bezpieczne miejsce. Następnie otwórz otwór przeznaczony do odgazowywania, poprzez wyjęcie czerwonego korka umiejscowionego z boku urządzenia. Kolejnym krokiem jest otwarcie pojemniku z kwasem oraz odcięcie lejka. Pamiętaj o pozostawieniu odcinka 10mm oraz nie ucinaj go zbyt blisko pojemnika – mógłbyś mieć wtedy problem z założeniem rurki. Zamocuj rurkę do napełniania w miejscu do tego przeznaczonym w pojemniku z kwasem. Uzupełniaj kwas powoli, weryfikując czy wszystkie dostępne komory napełniają się po równo. Warto dodać, że pojemnik z kwasem zawiera go dokładnie tyle ile powinno wejść do akumulatora.

Wymień łatwo elektrolit w swoim garażu

Aby bezpiecznie zakończyć napełnianie akumulatora elektrolitem załóż spowrotem wszystkie nakrętki. Pomiń jednak zatyczkę odpowietrzającą. Po około 40 minutach możesz założyć akumulator do swojego pojazdu. Ten minimalny czas, po którym wkładamy akumulator może być dłuższy dla produktów o zwiększonych pojemnościach. Warto zaznaczyć, że ładując akumulator kilka godzin po zalaniu elektrolitem zwiększamy jego żywotność i czas, w którym będzie niezawodnie działał.