Alternator samochodowy – energia dla akumulatora

Nawet najnowocześniejsze auta muszą być wyposażone w akumulator. Jego zadaniem jest zasilanie elektryki pojazdu, gdy silnik jest unieruchomiony. Baterie wymagają jednak regularnego ładowania. Alternator samochodowy to podzespół, który ma za zadanie zasilać akumulator.

Zużyty alternator samochodowy.

Alternator samochodowy – do czego służy?

Urządzenie to ma jedno proste zadanie – gdy silnik pracuje, wytwarza energię elektryczną, która wędruje do akumulatora. Składa się z wielu elementów m.in.: szczotek, łożysk, wirnika, stojana i uzwojeń. Zbudowana z części ruchomych konstrukcja z czasem ulega zużyciu. Jest to proces nieuchronny. Czasem pojawiają się również awarie poszczególnych podzespołów. Alternator samochodowy wymaga wówczas naprawy lub całkowitej wymiany. Często spotykane są modele kompaktowe, które cechują się niedużymi rozmiarami i niewielką masą. W nowoczesnych hybrydach oraz samochodach zasilanych energią elektryczną, rolę alternatora przejmuje silnik elektryczny.

W autach elektrycznych alternator samochodowy jest zbędny.

Pora na wymianę?

Jeśli uszkodzenie jest poważne lub kilka elementów składowych uległo zużyciu w tym samym momencie, alternator samochodowy należy wymienić. Nie jest zalecany zakup używanego modelu – jego żywotność będzie dużo krótsza. Nowy produkt znaleźć można w sklepie internetowym e-autoparts.pl pod adresem: https://e-autoparts.pl/alternator-c-100010_100041_100350.html. Wykwalifikowana obsługa sklepu z pewnością doradzi podczas wyboru nowego alternatora samochodowego.