Linki hamulcowe do każdego pojazdu

Kluczowy element w układzie hamulcowym pojazdu – linki hamulcowe. Bez nich nie mamy żadnej kontroli nad ręcznym hamulcem. Awaria tego komponentu w teorii może zostać zbagatelizowana. Istnieją różne „metody zastępcze”, które w teorii pozwalają funkcjonować bez tego elementu. Takie próby jednak mogą się skończyć źle – bieg może przeskoczyć, inne próby zawiodą, a w efekcie pojazd stoczy się z miejsca parkowania. Od tego już krótka droga do kolizji, w której nie tylko auto ulegnie uszkodzeniom, ale również może spowodować poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Linki hamulcowe podłączone są do dźwigni hamulca ręcznego

Linki hamulcowe – jakie jest ich zadanie?

W momencie pociągnięcia za wajchę ręcznego, nasza siła jest przekazywana na dwie linki hamulcowe. Są one połączone z zaciskami na poszczególnych hamulcach. Istnieje również możliwość, że do dźwigni podłączona jest jedna linka hamulcowa, która następnie rozdziela się na dwie. Zwolnienie ręcznego powoduje, że sprężyna zainstalowana w hamulcu rozpręża blokadę.

Linki hamulcowe z e-autoparts

Zakup i wymiana

Linki hamulcowe powinny być instalowane przez profesjonalistów. Brak narzędzi i błędy ludzkie mogą doprowadzić do problemów z układem hamulca ręcznego. A czym kończy się jego awaria, już wspomnieliśmy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zakupić odpowiednie komponenty. Znaleźć je można m.in. w ofercie sklepu E-autoparts. Jeśli masz obawy, czy dobierzesz odpowiednie komponenty – nie martw się. Wyszukiwarka umożliwia zawężenie listy produktów do tych pasujących do konkretnego modelu pojazdu, a w razie pytań profesjonalna obsługa zawsze doradzi.