Sprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2

Sprężyny w zawieszeniu samochodu mają za zadanie tłumienie wstrząsów generowanych przez ruch tak zwanych mas nieresorowanych. Są to koła, hamulce oraz elementy zawieszenia. Ich działanie ma wpływać na komfort jazdy samochodem, a także zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Rola jaką spełniają sprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2

Sprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2 rola i cechySamochód o dużej masie, który nie posiadałby sprężyn zniszczyłby zawieszenie. Rolą sprężyn jest utrzymanie prześwitu pomiędzy drogą a pojazdem oraz elementami zawieszenia a nadwoziem. Jej konstrukcja to zwinięty na gorąco drut, który posiada odpowiednie właściwości. Ważnymi parametrami sprężyny jest jej ilość zwojów oraz gęstość. To od nich zależy jak będzie pracować i zachowywać się sprężyna.

Awarie i eksploatacjaSprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2 awaria i eksploatacja

Podczas użytkowania sprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2 mogą ulec awarii. Jest to część, która jak większość w samochodzie zużywa się z czasem oraz od warunków atmosferycznych. Jedną z poważniejszych awarii jest pęknięcie sprężyny. Dochodzi do niej nie tak rzadko jak może się wydawać. Samo pęknięcie może na pierwszy rzut oka być widoczne oraz wpływać na jazdę samochodem. Słyszalne będzie wtedy stukanie w zawieszeniu podczas przyspieszania lub hamowania.

Dlatego podczas wymiany sprężyny tylne Alfa Romeo 159 3.2 warto wybierać oryginalne nowe części, które posiadają odpowiednie atesty oraz gwarancję.