Wycieraczki samochodowe

Jeżeli wycieraczki samochodowe w Twoim aucie zaczynają skrzypieć, piszczeć i na szybie pozostają smugi – najwyższa pora na wymianę. Ważne jest odpowiednie dopasowanie produktu i jego trwałość – nie chcemy przecież za chwilę wydawać kolejnych pieniędzy na nowe.

Wycieraczki samochodowe w wersji bezprzegubowej

Wycieraczki samochodowe – na co zwrócić uwagę

Podczas zakupu wycieraczek samochodowych najważniejsze będzie określenie długości ich piór. Trwałość produktu zależy od materiału, z jakiego został wykonany. Za najlepsze uznawane są: grafit i kauczuk naturalny. Długo zachowują sprawność, dobrze zbierają wodę i nie hałasują. Nieco słabszym wyborem będzie syntetyczna odmiana kauczuku. Należy także zwrócić uwagę na sposób, w jaki wycieraczki samochodowe montowane są do uchwytu. Dokładnie sprawdzając te trzy czynniki – rozmiar, materiał i sposób mocowania – dopasujemy odpowiednie wycieraczki. Bardzo często w internetowych ofertach znajdziemy listę pojazdów, dla których dany produkt jest przeznaczony.

Montaż wycieraczek samochodowych jest zazwyczaj prosty.

Pora na wymianę

Chcąc założyć nowe wycieraczki samochodowe nie musimy udawać się do warsztatu. Zwykle jest to czynność bardzo prosta. Na początku usuwamy starą – podciągamy metalowe ramię na którym wycieraczka jest zamontowana, przyciskamy zakładkę na jej spodzie (w miejscu styku z ramieniem) i przesuwamy środek ku dołowi. Zakładanie nowej rozpoczynamy od opuszczenia poniżej ramienia i wsunięcia haka między pióro a plastikowy element. Na hak wkładamy zabezpieczenie z tworzywa, a następnie ciągniemy wycieraczkę w górę do momentu kliknięcia. Nowe wycieraczki samochodowe zamontowane!