Ramki do radia – jak wybierać, jak montować, jak używać

Nieraz bywa tak, że chcemy wymienić ramki do radia w samochodzie. Może się wydawać, że zadanie jest to karkołomne, że będziemy musieli znaleźć dokładnie taki sam model. Mimo, że wszystkie elementy na desce rozdzielczej są do siebie bardzo dobrze dopasowane, radia mają jednak pewne standardowe rozmiary, dzięki czemu mamy tutaj pewne możliwości manewru. Wciąż jednak musimy pamiętać, że elementy te powinny być do siebie dobrze dopasowane. Ramki do radia samochodowego w ciemnej kolorystyce

Ramki do radia – czym się kierować przy wyborze

Przy wyborze nowej ramki do radia musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na elektronikę, bez której żadne radio nie zadziała. Oczywiście przewody elektryczne czy kabel od radia są zestandaryzowane, a pociągnięcie obwodu kilka centymetrów dalej nie powinno być problemem, warto jednak sprawdzić tę kwestię przed zakupem. Druga kwestia, w jakiej się musimy upewnić, to oczywiście rozmiary radia oraz ilość dostępnego miejsca na desce rozdzielczej. Jeśli ma być kilka milimetrów różnicy, to oczywiście radio powinno być mniejsze. Obudowa radia samochodowego najczęściej ma opcje regulacji, więc powinniśmy je dopasować.

Kolorystyka, wytrzymałość i inne cechy ramki do radia

Pozostają jeszcze kwestie użytkowe. Jeżeli nie chcemy wymieniać ramki do radia samochodowego co pół roku, musimy znaleźć solidny produkt. Jego wytrzymałość zależeć będzie od materiałów z jakich ramka została wykonana. Nie należy tu przesadnie oszczędzać. Nawet akcesoria z wyższej półki nie mają jakiejś nieosiągalnej ceny. Oczywiście, ważną kwestią jest też kolorystyka. chcemy przecież, aby wnętrze naszego samochodu było spójne stylistycznie i kolorystycznie.