Głowice termostatyczne, czyli jak sterować ciepłem w domu

W czasie zimniejszych miesięcy chcemy, aby w naszym domu było miło, przytulnie i – przede wszystkim – ciepło! Warto zrobić wszystko, aby odbywało się to możliwie jak najmniejszym kosztem, zarówno dla naszych portfeli, jak i środowiska naturalnego. Głównymi faktorami są tu oczywiście rodzaj stosowanego paliwa oraz stan instalacji grzewczej, nie bez znaczenia jest jednak, czy „grzejemy z głową”. W tym zaś pomagają nam głowice termostatyczne.

Głowice termostatyczne – jakie oferuj możliwości

Głowice termostatyczne to potocznie nazywane gałki od grzejników. Co ciekawe, współcześnie nie muszą to być gałki, ponieważ jest wiele różnych modeli. Ich zadaniem jest zarządzanie pracą kaloryferów. Regulują, ile ciepła w danym momencie grzejnik będzie wydzielał. Zależnie od stopnia zaawansowania danego urządzenia, może ono być wyposażone w czujnik, elektryczny regulator, który utrzymuje dokładną temperaturę, albo zegar, uruchamiający grzejnik tylko w określonych godzinach. Nowsze modele są wyposażone w funkcję wykrywania otwartych okien, dzięki czemu są w stanie odciąć dopływ gorącej wody do grzejnika, a nas uchronić przed stratami na nieergonomicznym ogrzewaniu.

Ładne głowice termostatyczne

Niewątpliwie ważne też będzie, jak nasze głowice termostatyczne będą wyglądać. Nie służą one dekoracji, to prawda, nie oznacza to jednak zgody na ich pokraczność czy szkaradność. Niektóre modele łatwo się zlewają z otoczeniem, inne da się za czymś ukryć, natomiast jeśli zamawiamy jakieś specjalne zdobienia na kaloryferze, to warto od razu pomyśleć o termostacie do kompletu. Zobacz więcej na: https://www.ceneo.pl/Glowice_termostatyczne.