Odżywki na masę – kto może je stosować?

Odżywki na masę inaczej zwane gainery to połączenie białek, witamin, minerałów oraz węglowodanów. Dzięki takiej odżywce można w łatwy sposób zwiększyć kaloryczność diety. Dzięki temu suplementowi diety można szybko rozbudować masę mięśniową oraz osiągnąć ich regenerację po treningu.

Co zawierają odżywki na masę?

Gainery składają się z węglowodanów i protein, które są łączone w różnych proporcjach. Najczęściej 10% do 35% białka i 50% do 80% węglowodanów. Jeśli chodzi o ten drugi składnik mamy tutaj na myśli przede wszystkim cukry proste takie jak dextroza, ponieważ mają one szybką wchłanialność, dlatego wspomagają regenerację po treningu i stanowią natychmiastowe źródłem energii. Gainery lepszej klasy mogą dodatkowo zawierać aminokwasy, witaminy oraz minerały.

Dla kogo gainery?

odżywka na masę w proszkuOdżywki na masę są przeznaczone dla sportowców, którzy chcą uzupełnić swoją dietę i jednocześnie budować masę mięśniową. Taki suplement zawiera niezbędne składniki, które są potrzebne, żeby organizm funkcjonował prawidłowo. Mogą one zastąpić nawet pełnowartościowy posiłek – jendak nie polecamy takiej zamiany. Odżywki na masę są stosowane również przez szczupłych mężczyzn lub kobiety, które chcą zwiększyć swoją masę ciała. To także świetny preparat dla osób trenujących wytrzymałościowo.

Odżywki na masę – stosowanie

Najczęściej odżywki na masę stosuje się między posiłkami lub bezpośrednio po treningu. Ich dawkowanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb organizmu. Zaleca się jednak nie przekraczanie porcji 150 gramów suplementów. Odżywkę można mieszać z mlekiem lub wodą oraz doskładać miodem.

Odżywki dla sportowców – wybierz MamutPro

Firma MamutPro to sklep internetowy, który sprzedaje wysokiej jakości odżywki na masę dla sportowców, którzy uprawiają różne dziedziny sportu. Oferta jest bardzo szeroka, produkty są zawsze dostępne. Masz wybór jeśli chodzi o markę i skład suplementów. Dlatego nie zwlekaj i dowiedz się więcej!

Adres: ul. Ofiar Oświęcimia 4
32-626 Jawiszowice
Telefon: +48 530 676 683
E-mail: kontakt@mamutpro.pl