Polowanie w nocy

Polowanie i łowiectwo to czynność polegająca na pozyskiwaniu zwierzyny, po jej uprzednim tropieniu, ściganiu oraz oddaniu strzału. Możemy rozdzielić je na 2 główne rodzaje, jakimi są polowanie w dzień, a także polowanie w nocy. Oba te typy różnią się od siebie znacząco w kontekście nie tylko przygotowania do samego polowania, ale również wymagań od łowcy, a także przepisów. Jak zatem wygląda nocne polowanie i czym się różni?

Polowanie w dzień, a polowanie w nocy- różnice

Tak jak zostało to wcześniej wspomniane, oba te rodzaje się od siebie różnią. Polowanie w nocy obejmują inne przepisy, które mają za zadanie upewnienie się, iż podczas łowów nie stanie się krzywda osobom postronnym. Dlatego też przed rozpoczęciem polowania należy odpowiednio zapoznać się z terenem, a przed oddaniem strzału upewnić się, co jest naszym celem. Do tego przyda nam się specjalistyczny sprzęt jak noktowizor czy luneta termowizyjna, które znacznie ułatwią nam ten proces. Należy również pamiętać o nieoddawaniu strzałów w kierunku różnego rodzaju dróg publicznych, gdyż grozi to postrzeleniem.

polowanie w nocy

Na jakie zwierzyny można polować?

Polowanie w nocy obejmuje łowienie różnego rodzaju zwierząt. Po zmroku tropi się głównie gęsi oraz kaczki podczas ich zlotów, a także wszelkiego rodzaju drapieżniki i piżmaki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na stronę Knieja.