Sklep komputerowy – jak złożyć komputer

Planujesz złożyć komputer ?

Sklep komputerowy, części, podzespoły

Zamierzasz kupić komputer stacjonarny w sklepie komputerowy, lecz nie odpowiadają Ci gotowe konfiguracje sprzętu? Możesz sam wybrać podzespoły, które spełnią twoje potrzeby oraz będą dopasowane do twojego budżetu. Wybierając dobry sklep komputerowy, który sprzedaje części w sieci możesz łatwo porównać sprzęt oraz sprawdzić aktualne promocje. Dodatkowo każda zakupiona część posiada swoją osobną gwarancję producenta. Umożliwia nam to dowolną rozbudowę lub modyfikację komputera. W przypadku gotowych konfiguracji przy otwarciu obudowy tracimy gwarancję. Obecnie montaż komputera na własną rękę nie jest już wyzwaniem. Producenci podzespołów dołączają niezbędne instrukcję, które to ułatwiają.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podzespołów

Podzespoły do komputera, jak wybrać sklep komputerowy

Składając samodzielnie komputer, należy pamiętać aby części pasowały do siebie i były ze sobą kompatybilne. Wybierane przez nas podzespoły będą się różnić od siebie w zależności od zastosowania jakiego wymagamy od komputera. Jeżeli będzie to komputer do grania należy wybrać te z lepszymi parametrami. Będzie to mocniejszy procesor z lepszym taktowaniem, płyta główna z gniazdami dopasowanymi do karty graficznej, większa ilość pamięci RAM oraz karta graficzna z wyższym taktowaniem pamięci. Ponadto wybrana przez nas obudowa musi pomieścić wszystkie te podzespoły.

Składając własny komputer wybierz internetowy sklep komputerowy, taki jak Extreme PC. Zaoszczędzisz nie tylko gotówkę, ale również będziesz mógł go dowolnie modyfikować nie tracąc przy tym gwarancji. Samodzielne składanie komputera jest tańsze o prawie 27%, niż zakup gotowej konfiguracji.