Intel Core i5 8400 – potężny procesor komputerowy dla każdego

Współczesne gry wymagają coraz więcej od naszych komputerów. Do płynnego działania potrzebują już nie tylko potężnego pojedynczego rdzenia – coraz częściej wykorzystywany jest także aspekt wielowątkowości. Dobrym przykładem sprzętu, który może to zapewnić jest Intel Core i5 8400. Doskonale znany entuzjastom branży, stanowi równorzędną konstrukcję dla układu AMD sygnowanego nazwą Ryzen 1600. Zapewnia przy tym sporą wydajność z mniejszym poborem energii elektrycznej.

pudełko procesora intel core i5 8400

Intel Core i5 8400 – specyfikacja techniczna.

Najważniejszą cechą wyróżniającą Intel Core i5 8400 jest jego zegar. Jego standardowa częstotliwość to 2.8 GHz, jednak w trybie turbo może ona osiągnąć wartość nawet 4.0 GHz. Przyda się to na pewno nie tylko graczom, ale także osobom zajmującym się renderowaniem materiałów wideo.

Jakie inne parametry?

W stosunku do poprzedniej generacji, seria 8xxx została wyposażona w dodatkowe rdzenie, co zdecydowanie zwiększa wydajność w aplikacjach użytkowych i profesjonalnych. Ten konkretny model posiada 6 rdzeni oraz 6 wątków. Ponadto posiada wsparcie dla jednoczesnego korzystania z dwóch kanałów pamięci RAM DDR4. Wejdź do gry na zupełnie nowym poziomie i zgarnij dla siebie prowadzenie w tabeli!