Jak kupować oryginalne części do samochodów włoskich?

Coraz więcej kierowców rozpoczyna swoją przygodę z mechaniką samochodową. Z początku pierwsze drobne naprawy z czasem przeradzają się w ogromną pasję gdzie każda chwila pracy spędzona nad naszym ukochanym samochodem sprawie ogromną frajdę. Efekt jest tym większy im lepsze efekty widzimy swojej pracy. Wiele czynności eksploatacyjnych w samochodzie wymaga jednak części zamiennych. Obecnie w ogromnym zalewie sklepów internetowych, aukcji i różnych ogłoszeń, często trudno jest zweryfikować czy oryginalne części do samochodów włoskich jak mówi nam sprzedawca naprawdę takie są.

Na co należy uważać kupując oryginalne części samochodowe do aut włoskich?

Nieuczciwi producenci i dystrybutorzy podrabianych części często nie mają oporów przed kopiowaniem oznaczeń producentów, całych opakowań. Chiny już od lat są źródłem wielu podrabianych rzeczy, jak odzież czy elektronika,  a od jakiegoś czasu podrabiają całe samochody lub części do samochodów włoskich są podrabiane przez nich.
Wytwórcy oryginalnych części starają się jak najbardziej utrudnić życie fałszerzom. Często nanoszą na produkty czy opakowania wzory lub hologramy, które są skomplikowane do skopiowania lub wprowadzają inne systemy identyfikacji. Wielu producentów posiada katalogi części wraz numerami identyfikacyjnymi które pomogą nam rozpoznać odpowiednią część. Można też skontaktować się oficjalnym producentem lub dystrybutorem części na nasz rynek aby potwierdzić danego sprzedawcę.

oryginalne części do samochodów włoskich

 

Czy muszę kupować tylko oryginalne części do mojej Alfy Romeo?

Na rynku jest dostępne mnóstwo zamienników od renomowanych producentów, które nie są oryginalne (sygnowane przez producenta auta). Jednak ręczą i często dają gwarancję na swoje produkty a także że ich część spełnia wszelkie normy jakościowe i wytrzymałościowe.

Warto zadbać o nasze samochodu ale przede wszystkim powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo stosując części tylko z pewnych źródeł takich jak sklep Moto Akuki bo tylko takie zapewnią nam bezpieczną eksploatacje naszego samochu.