Kuchenka gazowo elektryczna – rozmiar

Kuchenka gazowo elektryczna – rozmiar

Który rozmiar piekarnika będzie najlepiej pasował do Twojego domu? Na rynku istnieje kilka różnych rozmiarów standardowych. Na samym początku warto określić ile miejsca jesteśmy wstanie przeznaczyć na naszą nową kuchenkę gazowo elektryczną. Czy jesteś ograniczony do najczęściej wybieranego rozmiaru piekarnika tj. 60cm piekarnika, czy może remontujesz kuchnię w celu zwiększenia miejsca dla nowego modelu kuchenki np. do rozmiaru 70cm, 90cm lub nawet podwójnego piekarnika?

Pojedyncze piece gazowo elektryczne

kuchenka gazowo elektrycznaPojedynczy piec ma standardowo 60 cm i jest wykorzystywany w większości domów. Jeśli posiadasz dużą rodzinę to praktyczne modele 70 do 90 cm mogą być lepszym rozwiązaniem i na pewno znajdą duże zastosowanie w waszej kuchni. Pamiętaj, że łatwość użycia jest szczególnie ważna jeśli chodzi o większe kuchenki – mają duże pojemniki, które mogą być niewygodne i ciężkie w podnoszeniu i wyciąganiu, gdy są zapełnione żywnością, a ich akcesoria mogą być trudne do czyszczenia.

Podwójne piece

Podwójny piekarnik składa się zasadniczo z dwóch różnych pieców, każdy z własnym zestawem funkcji, ułożonych jedna nad drugą. Podwójny piekarnik jest doskonały dla rodzin wielodzietnych, którzy lubią gotować i często wykorzystują do tego kuchenki. Kuchenki tego typu są również wszechstronne, umożliwiające pieczenie i grillowanie różnych potraw w tym samym czasie, które wymagają różnych temperatur i funkcji. Więcej informacji na temat podwójnych piekarników możesz znaleźć na stronie producenta.

A co z wielkością wewnętrzną?

Kuchenki gazowo elektryczne o dowolnej szerokości mogą nie zawsze być tak przestronne, jak można się spodziewać. Dobrym pomysłem jest uzyskanie wewnętrznych pomiarów i przetestowanie ich przed niektórymi większymi naczyniami do pieczenia i zasobnikami, aby upewnić się, że pasują.