Wtryskarka protetyczna – brak wątpliwości co do zalet

A właściwie nawet nie chodzi tutaj o zalety, bo posiadanie wtryskarki protetycznej w wyposażeniu pracowni protetycznej czy stomatologicznej to nawet nie jest opcja, ale konieczność. Obecnie coraz większą popularność wśród klientów protetyki stomatologicznej zyskują protezy zrobione z materiałów termoplastycznych – dla przykładu z nylonu. Pacjenci doceniają ich właściwości fizyczne, możliwość dobierania wielu odcieni kolorystycznych, dzięki którym protezę można łatwo zamaskować, a także odporność na przejmowanie zapachów pokarmów.

Wtryskarka protetyczna w Twoim laboratorium

dobra wtryskarka w wersji protetycznej ma wiele opcji regulacji kolorystycznejDo wyrabiania we własnym laboratorium protetycznym nowoczesnych, cieszących się zainteresowaniem Klientów, protez, potrzebny jest odpowiedni, profesjonalny sprzętu. Jednym z urządzeń odgrywających w tym procesie rolę podstawową jest właśnie wtryskarka protetyczna. Wybrany przez specjalistę materiał termoplastyczny za pomocą odpowiednich wtrysków równomiernie wypełnia formę, która jest trójwymiarowym modelem odwzorowującym wnętrze jamy ustnej pacjenta. Taki model – niezbędny tak naprawdę do rozpoczęcia pracy przy pomocy wtryskarki protetycznej – często uzyskuje się, wykorzystując odpowiednie skanery dentystyczne, oparte o system cad cam.

Zestaw, w jakim dokonujemy zakupu wtryskarki protetycznej często zawiera w sobie rozmaite komponenty. Zróbmy przejście pomiędzy nimi, aby wiedzieć, czego możemy się spodziewać, jak również, jakie możliwości daje urządzenie.

  • Po pierwsze, otrzymujemy naboje zawierające odpowiednie tworzywa termoplastyczne, stanowiące materiał dla protez.
  • Po drugie, w zestawie znajdziemy barwniki – w przypadku dobrym modeli może być to nawet 40 odcieni, co pozwoli na upodobnienie wyglądu wyrobu do koloru, jaki mają ludzkie tkanki.
  • I inne, dalsze…

Jakie korzyści dla technika?

dobra protetyczna wtryskarka to wielki zysk dla pracowniNowoczesne urządzenia z rodzaju wtryskarek protetycznych znacząco ułatwiają pracę technikom protetyki stomatologicznej. Wśród korzyści, odnoszonych przez wykwalifikowany personel w pracy, jest przede wszystkim komfort, łatwość i intuicyjność obsługi. Swoboda w doborze odpowiedniego materiału oraz określenia, za pomocą barwnika, jaki ma być kolor wyjściowy, protezy, jest również niecenioną zaletą dobrej jakości sprzętu protetycznego.

Zainteresowany tą technologią? Kontakt do nas!

ROKO – POLAND
42-200 Częstochowa
ul. Bór 177
Tel.: 34 369 78 21
Fax: 34 369 78 21 w. 12
Kom.: 602 296 468
WWW: http://rokodent.com/pl/content/product/171/24
E-mail:
sprzedaż: biuro@rokodent.pl
serwis: serwis.roko@gmail.com
administracja: rokodent@rokodent.pl