Ochrona DoS/DDoS – Bezpieczeństwo biznesu na najwyższym poziomie

Przyspieszony rozwój transformacji cyfrowej na świecie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz częściej są narażone na różnego rodzaju ataki hakerskie. Zdecydowanie najpopularniejszymi są ataki DoS/DDoS, które powodują nieprawidłowe działanie usług sieciowych oraz systemów komputerowych. Dzieje się tak za sprawą dużego obciążenia sieci, które wynika z przesyłania nadmiarowych ilości danych w tym samym momencie. Aby się przed tym skutecznie uchronić, warto skorzystać z usług security firmy Polcom, które skutecznie zapobiegają tego typu atakom hakerskim.

Na czym polega atak DoS / DDoS?

Gdy świadczymy usługi w sieci Internet (np. posiadamy sklep internetowy) możemy być szczególnie narażeni na ataki typu DoS/DDoS. Są to ataki hakerskie przeprowadzane równocześnie z wielu miejsc. Polegają na wykorzystaniu wszystkich dostępnych zasobów sieciowych, co prowadzi do niedostępności usługi, np. strony internetowej. Taki sztuczny ruch z wielu miejsc może spowodować niedostępność całego biznesu i prowadzić do dużych strat finansowych. Często ataki DoS/DDoS kierowane są z komputerów, nad którymi została przejęta kontrola za pomocą złośliwego oprogramowania.

ddos - hakowanie

Jak skutecznie ochronić się przed tego typu atakami?

Warto skorzystać z doświadczenia i usług profesjonalnej firmy IT, która wdroży odpowiednie zabezpieczenia i zadba o ciągłość działania biznesu. Przykładem takiej firmy jest Polcom, która kompleksowo wdraża rozwiązania security na polskim rynku. Od wielu lat świadczy usługi ochrony przed atakami DoS/DDoS, obejmując systemy zarówno wsparciem przedwdrożeniowym, jak i powdrożeniowym. Usługa ochrony DoS/DDoS polega na ciągłym monitorowaniu systemów sieciowych oraz – w momencie ataku – na identyfikowaniu jego źródła oraz skutecznej izolacji podejrzanego ruchu. Warto nadmienić, że jest to ochrona bez jakichkolwiek ograniczeń co do wielkości czy czasu trwania ataku