Kamera samochodowa w lusterku – jak jej używać, jakie ma zalety?

Przemieszczając się na co dzień w mieście przy pomocy własnego samochodu lepiej korzystać z wideorejestratora. Co jednak, jeżeli tradycyjne rozwiązania nas nie satysfakcjonują ze względu na zajmowaną przestrzeń? Odpowiedzią producentów na ten problem jest kamera samochodowa w lusterku. Jest to urządzenie wygodne, niezawodne, a przede wszystkim dla miłośników minimalizmu – kompaktowe. Redukuje też ono ilość urządzeń zakłócających nasze pole widzenia i ograniczające widoczność. A jak każdy kierowca wie, czynnik ten jest często na wagę złota.

kamera samochodowa w lusterku widok od przodu

Kamera samochodowa w lusterku – jakie są jej cechy?

Cechy tego typu urządzeń omówimy na przykładzie konkretnego modelu, w tym przypadku wyprodukowanego przez firmę Xblitz. Posiada on ekran o przekątnej równej 4,3 cala. Nagrywany prze nią obraz jest w rozdzielczości full HD – 1920 na 1080 pikseli, co pozwala na znacznie prostsze odczytanie tablicy rejestracyjnej sprawcy ewentualnego zdarzenia drogowego, które nagramy. Ponadto ta kamera samochodowa w lusterku posiada też takie funkcjonalności jak wbudowany mikrofon czy G-sensor. Co to oznacza? Bez dodatkowych akcesoriów jest ona w stanie rejestrować dźwięk, do tego uwzględnia też to, czy samochód się w danej chwili porusza. Momenty o wyróżniającej się wartości przeciążeń ponadto zostaną priorytetowo zachowane w pamięci urządzenia.

kamera samochodowa w lusterku rzut ukośny

Dlaczego warto zdecydować się na kamerę samochodową w lusterku?

Po pierwsze, posiada ona swoisty czujnik ruchu. Dzięki temu możliwe jest oszczędzanie energii – jeśli stoimy w miejscu, kamera samochodowa w lusterku przechodzi w stan czuwania na podstawie analizowanego obrazu. W momencie wykrycia jego zmiany, automatycznie przechodzi w tryb nagrywania, osiągając tym samym znaczną oszczędność miejsca w pamięci oraz energii. Samą pamięć można w bardzo łatwy sposób rozszerzyć z racji obecnego portu krat micro SD, tak dobrze znanych na co dzień z naszych telefonów. Zaimplementowane zostały ponadto różne wersje interfejsu użytkownika, jednak najbardziej interesującą informacją dla zwykłego użytkownika z pewnością będzie obecność jego wariantu w naszym ojczystym języku. Zastosowana optyka posiada kąt równy 140 stopni. Wyjściowy format wideo będzie ponadto możliwy do bezproblemowego odtworzenia na komputerze ze względu na użyty kodek H264.