Kawa do biura Kraków – potrzebny wydatek czy ekstrawagancja ?

Czy kawa do biura, a konkretniej ekspres to wydatek potrzebny czy może ekstrawagancja ? Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedzi tak by rozwiać większość wątpliwości dotyczących tej kwestii.

Kawa w biurze – Tak ! Ale jaka ?kawa-do-biura-krakow

Kawa w biurze to w obecnych czasach raczej standard niżeli wymysł kierownika lub szefa. Kawę proponuje się choćby gościom odwiedzającym nasze biuro, kawa dla wielu równa się przerwie, a jeszcze inni nie zaczynają bez niej dnia. No więc skoro ustaliliśmy, że kawa to standard to teraz odpowiedzmy na pytanie jaka kawa do biura jest najlepszym wyborem ? Otóż nie rozwodząc się długo nad tą kwestią oczywistym jest, że ziarnista, świeżo mielona to wybór najlepszy i najbardziej prestiżowy. Obecnie ekspresy nie są kosztownymi maszynami spotykanymi jedynie w kawiarniach z włoskim rodowodem, oczywiście profesjonalny sprzęt ma swoją cenę jednak my nie musimy się na nich skupiać gdyż w ciągu dnia nasz ekspres nie będzie musiał robić 100 czy większej ilości kaw. Dla użytku do biura zdecydowanie wystarczy niedrogi sprzęt ze sklepu sieciowego.

A co z ekspresem na kapsułki ?

Ekspres na kapsułki budzi mnóstwo sprzecznych emocji. Z jednej strony kusi nas możliwość podania różnych rodzajów kawy prosto z ekspresu, ale z drugiej gdzieś w tyle głowy czujemy, że coś jest nie tak z tego rodzaju kawami. I otóż najlepszym doradzcą jest ten tył głowy. Kawa z ekspresu kapsułkowego jest w smaku niemal identyczna jak ta rozpuszczalna i na nie wiele się zda marketing pt. „Kup zapas kapsułek na rok a ekspres dostaniesz za 1 zł !”. I tutaj już powinna nam się zapalić czerwona lampka, gdyż o ile pod względem walorów pobudzających może zbytnio nie odstaje od kawy parzonej za to jeśli chodzi o względy smakowe pozostaje daleko w tyle. Wyobraźmy sobie spotkanie z ważnym klientem, który prosząc o kawę dostaje coś co smakuje jak rozpuszczalna kawa – jak nas oceni ?kawa-do-biura-krakow

Reasumując kawa do biura to temat rzeka, ale delikatnie sugerujemy, że jeśli kawa do biura to z ekspresu ciśnieniowego lub przelewowego gdyż kawa posiada o wiele więcej aromatu i walorów smakowych. To jaka kawę podamy powie o nas wiele.