Spawanie MIG – gratka dla fanów obróbki stali

Wielu ludzi uważa spawanie za profesjonalną usługę, która wymaga nowoczesnego sprzętu i wysokich umiejętności. Jest w tym ziarno prawdy, gdyż łączenie metali to prawdziwa sztuka. Oczywiście czasem na domowe potrzeby wystarczy amatorska spawarka i dobre chęci. Jeśli jednak tworzymy konstrukcje na które działają poważne obciążenia, to warto zainteresować się głębiej tematem. Spawanie MIG to popularna metoda, która zyskała rzeszę fanów i jest używana do dziś.

Łączenie metali z użyciem temperatury – zastosowanie

Spawanie MIG odbywa się elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych. Najczęściej stosuje się tutaj argon lub hel. Razem z metodą MAG (osłona gazów aktywnych) tworzy zestaw, który jest używany z powodzeniem na całym świecie. Większość metalowych konstrukcji, które widzimy na co dzień jest łączona z użyciem wysokiej temperatury. Odpowiednio położona spoina gwarantuje trwałość, nawet pod dużym ciężarem i w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego też należy zaopatrzyć się w porządny sprzęt lub zlecić spawanie fachowcom. Zagłębia typu Kraków czy Warszawa posiadają grono ekspertów, ale nawet w mniejszych miejscowościach można znaleźć przedsiębiorstwa, która sobie poradzą z tym zadaniem.

elektroda do spawania

Spawanie MIG – uniwersalna i trwała metoda

Teoria opisująca spawanie MIG to zagadnienie na długą rozprawę. Doświadczony spawalnik jak pacierz wymieni najważniejsze parametry, których trzeba przestrzegać. Nikt nie jest alfą i omegą, ale doświadczenie jest tutaj kluczowe. Chcemy przecież mieć pewność, że nasza konstrukcja stalowa wytrzyma długie lata lub posłuży jako trwało element większego mechanizmu. Spawanie MIG wymaga precyzji, jednak zachęcamy do nauki we własnym zakresie. Da to dużo satysfakcji i otworzy zupełnie nowe możliwości.