Serwis szlabanów parkingowych

Zastanawiasz się nad zakupem szlabanu parkingowego przy wjeździe do swojej firmy. Wybrałeś już wykonawcę, oraz miejsce, w którym będzie on zlokalizowany. Myśl, która nasuwa Ci się przed samą finalizacją zamówienia-co w przypadku awarii lub uszkodzenia szlabanu? Szukasz wtedy firmy, która w swojej ofercie poza montażem wykonuje również serwis szlabanów parkingowych.

Jak wybrać szlaban parkingowy?

Szlabany parkingowe różnią się między sobą kilkoma parametrami takimi jak: czas otwarcia, rodzaj silnika oraz cykl pracy. Pierwszym parametrem, który weźmiemy pod uwagę będzie czas otwarcia szlabanu. Model PAP-B otwiera się już od 0,8 do 2,5 sekundy, z kolei model PAP-E posiada ten czas nieco wyższy, wynosi on od 1,5 do 3 sekund. Najdłużej otwierającym się szlabanem jest model Came G4000 z czasem od 2 do 6 sekund. Drugim parametrem jest rodzaj silnika wbudowanego w mechanizm otwierania szlabanu. Przewagą pierwszego wymienionego wyżej modelu jest silnik inwerterowy, który w porównaniu do innych szlabanów jest trwalszy oraz działa ciszej. Ostatnim rozpatrywanym przez nas parametrem jest cykl pracy szlabanu. Modele, które rozpatrujemy charakteryzują się intensywnym cyklem pracy. Oznacza to, że mogą pracować dzień po dniu bez względu na to czy szlaban będzie przepuszczał dziennie parę lub setki samochodów.

Wybór szlabanu parkingowego,naprawa i serwis szlabanów parkingowych

 

Co w przypadku awarii szlabanu?

Przy wyborze firmy, która zajmie się montażem oraz ustawieniem szlabanu parkingowego warto również sprawdzić czy wykonuje ona serwis szlabanów parkingowych. Szlaban parkingowy może ulec awarii elektronicznej, ale także uszkodzeniu mechanicznemu. Pojazd przejeżdżający przez szlaban może nie tylko go przypadkowo uszkodzić ale i złamać. W takim przypadku konieczna będzie regeneracja urządzenia bądź jego wymiana. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie firma zapewni nie tylko montaż ,ale również serwis. Postaw na fachową obsługę oraz wieloletnie doświadczenie jakie oferuje firma Zegpar, działająca na rynku od 1992 roku.