Amortyzatory podnoszące komfort i bezpieczeństwo podróży

Jeśli chcemy poprawić nasz komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo, zadbajmy o sprawne amortyzatory. Ich zadaniem jest zabezpieczenie kół przed oderwaniem się od gruntu. Poprawia to jakoś prowadzenia samochodu i skraca długość hamowania.

Amortyzatory – rodzaje i producenci

Istnieje kilka rodzajów amortyzatorów. Hydrauliczne to tłok umieszczony w cylindrze wypełnionym cieczą. Amortyzatory magnetyczne natomiast nie zawierają zaworów przepływowych. Innym rodzajem jest wersja sprężynowa, ale wykorzystuje się ją głównie w rowerach. Opis ten jest krótki, gdyż dobór prawidłowych elementów do naszego samochodu powinniśmy zlecić ekspertom sprzedającym amortyzatory. Jeśli wybierzemy nieodpowiednie części, możliwe że uszkodzimy nasze auto, a przynajmniej będziemy podróżować mniej wygodnie. Producentów jest wielu, ale w tym tylko kilku wiodących. Część z nich stawia na produkty dedykowane, coraz więcej jednak celuje w rynek wysokiej jakości zamienników. Do nas należy decyzja, co wybierzemy.

amortyzatory należy poddawać regularnej kontroli

Zapytaj eksperta

Jak już wspomniano, dobierając amortyzatory do swojego samochodu, warto zdać się na doświadczenie fachowców. Najlepsze sklepy internetowe oferują pełne doradztwo w doborze części, więc nie wahajmy się w razie wątpliwości z takiej opcji skorzystać. Numer telefonu do konsultanta widoczny jest zwykle w trakcie całego procesu zamówienia. Strona internetowa takiego sklepu często też zawiera porady dotyczące wyboru pasujących do siebie elementów. Dlatego też zanim zdecydujemy się na kliknięcie „zamów”, dokładnie przeczytajmy co kupujemy – gdyż czasem produkty tego typu różnią się między sobą tylko nieznacznie, a zaniedbanie wydawałoby się drobnostki mocno obniży nasz komfort i bezpieczeństwo.