Czy kebab jest zdrowy? Co wpływa na jego kaloryczność?

czy kebab jest zdrowy?

Wielu osobom kebab kojarzy się jako fast food, oraz ratunek w późne piątkowe wieczory w mieście, jest to definitywnie jeden z szybszych i bardziej pożywnych posiłków, które możemy zjeść w niemalże każdej chwili. Jednak czy kebab jest zdrowy? Z jednej strony mięso oraz surówki, z drugiej strony kaloryczne sosy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kaloryczności kebabów to czytaj dalej!

czy kebab jest zdrowy?

Czy kebab jest kaloryczny?

To pytanie szczególnie często pojawia się wśród osób, które dbają o dietę, szczególnie, że na pierwszy rzut oka kebab wydaje się stosunkowo dietetycznym posiłkiem, w końcu składa się z mięsa, tortilli oraz dużej ilości warzyw. Jednak warto mieć na uwadzę, że niemalże każdy kebab posiada w sobie kaloryczny sos – który często oparty jest na majonezie. Dlatego jeśli interesuje nas niskokaloryczny kebab, to powinniśmy zamówić posiłek w tortilli, oraz bez dodatków tłustych sosów. Dlatego odpowiadając na pytanie – czy kebab jest zdrowy, odpowiedź może być jedna – to zależy od dobranych sosów i jakości składników.

Czy kebab jest zdrowy? Czyli kilka słów o jakości wyrobów

To czy kebab jest zdrowy zależy przedewszystkim od tego jakiej jakości produkty weszły w skład mieszanki, warto stawiać na dobre lokale gastronomiczne, które dostarczają produkty od lokalnych dostawców, którzy dostarczają zwierzętom odpowiednią ilość przestrzenii, oraz dokładają starań by zredukować stres – który może mieć kluczowy wpływ na jakość, oraz kaloryczność mięsa. Dlatego teraz gdy ktoś zada Ci pytanie, czy kebab jest zdrowy, to wiesz, że w porównaniu do innych fast foodów – tak, jednak sporo zależy od jakości samego wyrobu.