Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, co warto wiedzieć

Podejrzewasz u siebie pierwsze objawy ciąży ? Wiele sygnałów może być mylących. Nasi eksperci przybliżą Ci ten temat i postarają się rozwiać ewentualne wątpliwości. Przeczytaj koniecznie!

Mam pierwsze objawy ciąży ?

Objawy ciążowe różnią się w zależności od kobiety i pamiętajmy, że każda ciąża jest inna. Jednak jednym z najważniejszych objawów ciążowych jest brak miesiączki. Zrozumienie pierwszych objawów ciąży jest ważne, ponieważ każdy objaw może mieć inne przyczyny niż właśnie ciąża. Pierwsze objawy ciąży mogą wystąpić w ciągu tygodnia od poczęcia. Niektóre kobiety jednak zgłaszają, że przez kilka tygodni nie wystąpiły u nich żadne objawy. Jednym z najlepszych sposób sprawdzenie tego stanu jest wykonanie testu ciążowego i wizyta u ginekologa.

Małe dziecko

Co się dzieje w 1-2 tygodniu ?

To są pierwsze 2 tygodnie twojego cyklu menstruacyjnego. Masz okres. Około 2 tygodni później z Twojego jajnika wypuszczane jest najbardziej dojrzałe jajeczko – nazywa się to owulacją. Owulacja może nastąpić wcześniej lub później, w zależności od długości Twojego cyklu miesiączkowego. Średnia długość cyklu miesiączkowego wynosi 28 dni. Po uwolnieniu jajeczko przesuwa się w dół jajowodu w kierunku macicy. Jeśli jajeczko spotka się z plemnikami, łączy się z nimi. Nazywa się to zapłodnieniem. Zapłodnienie jest najbardziej prawdopodobne, gdy uprawiasz seks pochwowy bez zabezpieczenia w ciągu 6 dni poprzedzających jajeczkowanie i wliczając w to dzień owulacji.