Leczenie kontuzji sportowych – co warto o tym wiedzieć

Sport to zdrowie, jednak niestety przy nierozwadze często kończy się tragedią. Sprawdź, jak przebiega leczenie kontuzji sportowych. Co warto o tym wiedzieć?

Leczenie kontuzji sportowych – co warto o tym wiedzieć

Jeśli chodzi o leczenie kontuzji sportowych, to zależy to od sportu i rodzaju. W wielu przypadkach konieczna będzie operacja, jednak często wystarczy sama rehabilitacja. Na leczenie kontuzji sportowych często zgłaszają się osoby, które ćwiczą siłowo na siłowni. Błędy w technice często powodują takie urazy jak uszkodzenia ścięgna Achillesa, złamania np. rzepki, zerwania ścięgien i więzadeł, skręcenia i zwichnięcia stawu skokowego. W takich wypadkach konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do specjalisty bo zwłoka może jeszcze bardziej zaszkodzić.

Jak zapobiegać kontuzjom sportowym

Czy można zapobiegać kontuzjom sportowym? Nie wszystkim, jednak w wielu przypadkach tak. Przede wszystkim ważne jest, aby rozciągać się dokładnie przed i po treningiem. Jeśli jesteś początkujący na siłowni, nie wykonuj takich ćwiczeń sam. Skorzystaj z pomocy specjalisty, który pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Na koniec słuchaj swojego ciała. Jeżeli coś wywołuje ból, natychmiast zaprzestań ćwiczeń. Twoje ciało komunikuje się z Tobą właśnie w taki sposób. Dbaj o nie.