Oczyszczalnia biologiczna HC1 2000l

Obecnie wiele osób decyduje się na mieszkanie na osiedlach, gdzie założenie własnej oczyszczalni jest często bardziej korzystne niż podłączenie się do sieci kanalizacyjnej. Wybierając przydomową oczyszczalnię, musimy się kierować przede wszystkim dopasowaniem do warunków zarówno mieszkalnych, jak i gruntowych. Ostatnio popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie biologiczne, w których proces filtracji ścieku odbywa się w obrębie urządzenia. Są one atrakcyjne ze względu na cenę i prostotę w obsłudze. W naszym sklepie znajdziesz należącą do tej grupy oczyszczalnię biologiczną HC1 2000l.

Jak działa oczyszczalnie biologiczna?

Nasza oczyszczalnia biologiczna HC1 2000l to jeden z najnowocześniejszych sposobów na oczyszczanie ścieków. Podstawą jej działania jest wykorzystanie aktywnych złóż biologicznych oraz wspieranie niskoobciążonego czynnego osadu. W biologicznych oczyszczalniach powstają mikroogranizmy, dzięki którym nie jest groźny nawet duży zrzut ścieków. Tego typu oczyszczalnie biologiczne bardzo szybko, bo już po dwóch tygodniach od jej uruchomienia, uzyskują pełną sprawność.

Oczyszczalnia biologiczna HC1 2000l

Zalety oczyszczalni biologicznej HC1 2000l

Niewątpliwą zaletą przydomowej oczyszczalni biologicznej HC1 2000l jest fakt, iż nie zatruwa ona środowiska naturalnego. Oczyszczalnie te generują minimalną ilość szkodliwych związków, a jednocześnie, wykorzystując naturalnie zachodzące w glebie procesy, redukują zanieczyszczenia ze ścieków w bardzo wysokim stopniu. Ponadto wodę, oczyszczoną przez nasze oczyszczalnie, można ponownie wykorzystać w ogrodzie, na przykład do podlewania trawy, kwiatów i innych roślin, czy do mycia auta – w ten sposób nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też zmniejszymy zużycie wody.