Odbudowa kostna zębów

Piękny i zdrowy uśmiech to bez wątpienia cel każdego z nas. Niestety nie wszystkich natura obdarzyła mocnymi zębami. Wiele osób zmaga się z licznymi chorobami i problemami, które osłabiają zarówno dziąsła, jak i same zęby. Nierzadko zachodzi potrzeba podjęcia leczenia, a czasem w grę wchodzi nawet odbudowa kostna zębów.

Czym jest odbudowa kostna zębów?

bezbolesne usuwanie zębów

Pacjenci, którzy w wyniku chorób, bądź wypadków stracili uzębienie nie są do końca życia skazani na dyskomfort. Obecne możliwości chirurgii stomatologicznej są naprawdę duże, czego dowodem jest odbudowa kostna zębów. Leczenie opiera się na zastosowaniu odpowiednich implantów w miejscach, gdzie brakuje zębów. Implant jest to wszczep, który umieszcza się w kości pacjenta. Spełnia on rolę korzenia zębowego. Obecnie stosuje się implanty wykonane z różnych materiałów. Te najbardziej trwałe tworzone są z tytanu. Implanty posiadają różne kształty i wymiary, dzięki czemu mogą być idealnie dopasowywane do potrzeb poszczególnych pacjentów.

Dla kogo leczenie implantologiczne?

Odbudowa kostna zębów cena

Leczenie implantologiczne może być przeprowadzone u większości osób, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji wykonuje się badania umożliwiające stwierdzenie stan kości i przygotowanie do zabiegu. Odbudowa kostna zębów to wizyty, w czasie których wszystkie czynności przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci nie czują bólu, zaś dzięki nowoczesnych narzędziom i urządzeniem całość przebiega w komfortowych warunkach. Warto również wspomnieć, że zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu leczenia, niezwykle ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Prawidłowe mycie zębów to jeden z czynników zapobiegających nieprzyjęcia się implantów.