USG ślinianek Żoliborz

USG ślinianek jest jednym z podstawowych badań, które mają na celu diagnostykę chorób związanych z tym narządem. Jeśli odczuwasz usg ślinianek warszawa - żoliborzdyskomfort spowodowany powiększeniem lub bólem ślinianek przyusznych lub podżuchwowych koniecznie udaj się do specjalisty. Dzięki badaniu lekarz jest w stanie ocenić wielkość ślinianek w trzech wymiarach, obecność torbieli oraz guzków. Ponadto usg wykazuje czy węzły chłonne w pobliżu szyi są odpowiednich rozmiarów. Badanie pomaga bardzo dokładnie zdiagnozować przyczyny dolegliwości związanych ze śliniankami oraz daje możliwość zaplanowania leczenia lub określenia czy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu.

Wskazania do przeprowadzenia USG ślinianek

Najczęstszą przyczyną dolegliwości ślinianek są stany zapalne, zmiany nowotworowe, czy kamica przewodu wyprowadzającego. USG ślinianek wykonuje się również podczas biopsji. Badanie nie wymaga przygotowania. Jedynie w przypadku mężczyzn, należy zgolić zarost.

Jak przebiega badanie USG ślinianek?

USG ślinianek ŻoliborzBadanie przebiega w kilku, prostych krokach.
Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący dolegliwości, na które uskarża się pacjent. Następnie proszony jest on o położenie się na leżance z odsłoniętą szyja. Odzież jest zabezpieczana przez przyłożenie ligniny. Podczas badania, lekarz sprawdza w kolejności wielkość ślinianek, wielkość węzłów chłonnych, echogeniczność miąższu, a na koniec obecność zmian ogniskowych. Każdy pacjent po wykonaniu USG ślinianek otrzyma wynik badania, razem ze zdjęciem oraz opisem wyników. Jeśli potrzeba jest specjalistycznego leczenia, lekarz rozpisuje kolejne wizyty lub ustala zalecenia, których pacjent powinien przestrzegać.

USG ślinianek Żoliborz? Skorzystaj z usług Kliniki Głowy i Szyi Optimum w Warszawie, która jako nieliczna placówka medyczna posiada nowoczesny, a co za tym idzie bardzo dokładny sprzęt, który pozwoli nie tylko na diagnozę, ale także na leczenie schorzeń ślinianek. Zachęcamy do rejestracji za pomocą formularza znajdującego się na stronie.