Kanały wentylacyjne prostokątne – optymalna wydajność

Kanały wentylacyjne prostokątne przydają się w miejscach, gdzie typowe okrągłe rury się nie sprawdzą. Głównym przykładem są tutaj różnego rodzaju pomieszczenia o przeznaczeniu przemysłowym lub usługowym. Zajmując mniej miejsca niż okrągłe, zachowują duży przepływ powietrza.

Kanały wentylacyjne prostokątne to dobre rozwiązanie dla przemysłu

Kanały wentylacyjne prostokątne – gdzie stosować

Wymiary produktu zależą oczywiście od zapotrzebowania na powietrze konkretnego budynku. Dostępność konkretnego rozmiaru należy sprawdzić u producenta. Kanały wentylacyjne prostokątne są wykorzystywane do konstruowania systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o średnim lub niskim ciśnieniu pracy. W wersji standardowej, zgodnie z obowiązującymi normami, produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej. Gwarantuje to wysoką odporność na korozję, a co za tym idzie znakomitą trwałość.

Producenci umożliwiają precyzyjny dobór wymiarów, jakie będą miały kanały wentylacyjne prostokątne

Element sprawnego systemu

Jakość przewodów łączących poszczególne elementy wentylacji lub klimatyzacji decyduje o sprawnym działaniu całego systemu. Kanały wentylacyjne prostokątne to świetny kompromis pomiędzy przepustowością a niedużymi wymiarami (zwłaszcza wysokością). Pozwala to zaoszczędzić przestrzeń, jednak należy pamiętać i optymalny przepływ powietrza gwarantują przewody o kształcie zbliżonym do koła. Wybór parametrów przewodów należy powierzyć ekspertom. Projektowanie wentylacji należy do bardzo dużych wyzwań. Każdy błąd przełoży się na pogorszenie komfortu pobytu w pomieszczeniu. W przypadku domów mieszkalnych będzie po prostu duszno i wilgotno. Niedostateczny przepływ powietrza w halach przemysłowych lub punktach usługowych może nieść ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia pracujących tam osób.