Centrum Bonsai – wszystko dla Twojego drzewka

Prawdziwe centrum bonsai

Centrum Bonsai to internetowy sklep z narzędziami i akcesoriami do hodowli drzewek bonsai. Tutaj każdy miłośnik azjatyckiej sztuki kreowania natury zgodnie ze swoimi oczekiwaniami znajdzie wszystko to, czego potrzebuje, by jego drzewko rosło jak na drożdżach. W tym wpisie dowiesz się, od czego zacząć swoją przygodę z hodowlą własnego drzewka bonsai.

Czym są drzewka bonsai?

Drzewko bonsai w powszechnym rozumieniu często uważane jest za gatunek rośliny. Ale to oczywiście nieprawda. Bonsai to sztuka formowania roślin różnych gatunków w taki sposób, aby przypominały miniaturowe drzewa. Do hodowli i tworzenia własnego centrum bonsai nadaje się wiele gatunków roślin, na przykład klon, grubosz, buk czy popularny fikus. Wybór zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji i gustu oraz tego, czy chcesz hodować roślinę wewnątrz czy na zewnątrz.

centrum bonsai

Wybrałeś już gatunek, co więc dalej? Kolejnym krokiem jest decyzja, czy chcesz hodować roślinę zupełnie od podstaw i czekać aż nabierze odpowiedniej wielkości, czy zacząć formować już większą roślinę. Jeśli wybierzesz pierwszą z możliwości, musisz liczyć się z tym, że na wzrost rośliny będziesz musiał czekać nawet do pięciu lat. Dla początkujących przyjemniejsze będzie rozpoczęcie przygody z bonsai od formowania drzewka większego. Efekty będą widoczne szybciej, a przecież nic tak nie cieszy jak zauważanie, że własna praca się opłaca, a nasze drzewko zaczyna nabierać odpowiedniego kształtu.

Nie zapominaj o narzędziach i akcesoriach do tworzenia swojego centrum bonsai. Absolutną podstawą są nożyce i drut (kwestię ziemi, doniczki czy nawozów pomijam jako oczywistą).