Czy można usunąć nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy?

Niedoczynności tarczycy jest często spotykaną dolegliwością wśród kobiet. Zaburzenia te mogą być widoczne już na pierwszy rzut oka. Nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy to powszechne zjawisko, z którym można walczyć. Dowiedz się, jakie metody depilacji możesz stosować przy problemach z tarczycą.

Najczęstsze objawy niedoczynności tarczycy

Podstawowymi objawami niedoczynności tarczycy są problemy ze zmęczeniem, koncentracją, pamięcią oraz senność i stałe poczucie zimna. Część kobiet zmaga się z zaburzeniami cyklu miesiączkowego, wzrostem masy ciała, obrzękami w okolicach szyi oraz hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie ciała wywołane zaburzeniem gospodarki hormonalnej. W przypadku hirsutyzmu włosy pojawiają się w niestandardowych miejscach na ciele, jak na przykład plecy, pośladki, klatka piersiowa czy nawet twarz. Nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy jest gęste, grube oraz ciemne, co powoduje obniżenie poczucia własnej wartości i liczne kompleksy.

nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy

Czy nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy można usunąć?

Przyjmowanie leków na niedoczynność tarczycy nie jest przeciwwskazaniem do podjęcia walki z nadmiernym owłosieniem. Warto mieć jednak na uwadze, że tradycyjne metody depilacji takie jak maszynka do golenia, mogą pochłaniać wiele energii i czasu przy większej gęstości i grubości takich włosów. W tym przypadku warto rozważyć zabieg depilacji laserowej, który przy odpowiedniej ilości sesji, pozwoli na stałe pożegnać problem, jakim jest nadmierne owłosienie przy niedoczynności tarczycy. Nowoczesne lasery, wykorzystywane w salonach kosmetycznych w bezpieczny sposób usuną problem hirsutyzmu.