Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne – przydatne wskazówki

Masz w planach zakup okularów przeciwsłonecznych, jednak nie wiesz jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, by odpowiednio chroniły przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na filtr, jaki został w nich zastosowany. W zależności od rodzaju filtra możemy wyróżnić kilka typów okularów, o których opowiemy Wam nieco więcej w dzisiejszym wpisie. Serdecznie zapraszamy!

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne – rodzaje okularów

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne - zwróć uwagę na rodzaj okularów

Tak jak już wspomnieliśmy, ze względu na rodzaj filtra, okulary przeciwsłoneczne możemy podzielić na okulary: z filtrem UV, z filtrem polaryzacyjnym oraz z fotochromem. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla siebie? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie do jakich celów i w jakich warunkach będziemy wykorzystywać nasze okulary. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV świetnie sprawdzą się do codziennego użytku, w warunkach równomiernego nasłonecznienia. Okulary z filtrem polaryzacyjnym szczególnie dobrze sprawdzą się zimą, ponieważ niwelują one ilość szkodliwego dla oczu światła, które odbija się od jasnych powierzchni, czyli na przykład śniegu bądź lodu. To świetny wybór dla sportowców lub kierowców, gdyż znacząco poprawiają one widoczność i kontrast widzenia. Ostatni rodzaj, a więc okulary z fotochromem to doskonała propozycja dla osób noszących okulary korekcyjne, które jednocześnie pragną chronić swój wzrok przed działaniem szkodliwego promieniowania UV.

Gdzie szukać więcej wskazówek odnośnie wyboru okularów przeciwsłonecznych?

Więcej wskazówek o tym jak wybrać okulary przeciwsłoneczne znajdziesz na stronie Arctica Warszawa. Jeśli jesteś ciekawy, to gorąco zachęcamy do odwiedzenia powyższej strony i zapoznania się z zamieszczonymi na niej poradami. Sprawdź sam!