Implantologia Kraków – zadbaj o swój uśmiech

Implantologia w Krakowie dba o to, żeby mieszkańcy cieszyli się pełnym uzębieniem oraz przestali bać się uśmiechać. To dziedzina stomatologii, która jest jedną z najbardziej innowacyjnych oraz postępowych metod uzupełniania ubytków zębowych. Rekonstrukcja zębów opiera się na dokładnej analizie szczęki i dopasowania protez do naturalnych warunków jamy ustnej.

Implantologia Kraków – stosowane rozwiązania

Implanty zębowe można stosować w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów oraz całkowitego bezzębia. Sam zabieg wszczepiania implantu trwa około 20 – 50 minut, a wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym – jest więc całkowicie bezbolesny. W zakresie usług implantologii w Krakowie możesz spotkać się z paroma rozwiązaniami, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta i dajną niepowtarzalny efekt estetyczny – implant nie wyróżnia się na tle innych zębów.

  • Zabieg implantologii w KrakowieImplantacja natychmiastowa – podczas jednej wizyty usuwany jest ząb, a w jego miejsce zostaje wprowadzony implant. W takim przypadku używa się bio-materiału, który służy do wypełniania luki poekstrakcyjnej, która powstaje w wyniku różnicy szerokości naturalnego korzenia i implantu.
  • Implantacja czasowa – po usunięciu zęba należy odbudować kość. W takim przypadku lekarz wprowadza jej sztuczny zamiennik i pozostawia go na okres maksymalnie 6 miesięcy. Dopiero po tym okresie jest możliwość przeprowadzanie zabiegu implantacji.

W obu przypadkach pacjent zostaje wyposażony w korony tymczasowe.

Implantologia – diagnostyka

W większości gabinetów stomatologicznych pacjent proszony jest o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia. Następnie zostaje wykonane zdjęcie pontomograficzne, a w cięższych przypadkach tomografia komputerowa. Po podstawowym wywiadzie szczęka badana jest przez chirurga fizykalnie. Po tym wszystkim pacjentowi przedstawiany jest najbardziej optymalny plan leczenia oraz jego kosztorys.

3g Dentist – najlepsi specjaliści w mieście smoka wawelskiego!

3g Dentist świadczy profesjonalne usługi w zakresie implantologii w Krakowie. Na pacjenta czeka komfortowo urządzony gabinet dentystyczny oraz opieka lekarska na najwyższym poziomie. Już dzisiaj zapoznaj się z ofertą 3g Dentist i odzyskaj swój uśmiech!

Adres: ul. Kielecka 1/02, 31-526 Kraków
Telefon: 0048 533 777 678
E-mail: office@3gdentist.eu
Więcej o zabiegu implantologii dowiesz się odwiedzając stronę internetową: http://3gdentist.eu/oferta/implantologia/