Kiedy stosować krople na łzawienie oczu?

Nie ulega wątpliwości, że łzawienie oczu to jedna z tych dolegliwości, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Objaw ten może mieć wiele różnych przyczyn, przy czym bardzo często towarzyszy m.in. alergiom. W takiej sytuacji pomocne mogą być apteczne krople na łzawienie oczu łagodzące ten objaw.

Jakie krople na łzawienie oczu dostępne są w aptekach?

Dobór preparatu zależy przede wszystkim od tego, jaki czynnik doprowadził do występowania dolegliwości. W przypadku alergii same krople na łzawienie oczu często zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym, a także mają na celu ochronę przed czynnikami drażniącymi. Odpowiadają też za zmniejszanie zaczerwienienia i odczucia swędzenia. Za objawem nierzadko stoi też suchość oczu. Wówczas łzawienie pojawia się pod wpływem wyjątkowo chłodnej pogody, a także przy kontakcie z dymem tytoniowym. Wtedy także warto stosować odpowiednie krople.

W jaki sposób należy stosować krople?

Należy przy pomocy czystego palca wskazującego delikatnie odsunąć dolną powiekę, a następnie w zagłębienie wpuścić preparat (kierując go jednocześnie do zewnętrznego kącika). Po aplikacji należy też przez kilkanaście sekund delikatnie uciskać punkt łzowy ulokowany w wewnętrznym kąciku, aby zapobiec przedostaniu się kropli aż do dróg łzowych.

Krople dedykowane na łzawienie oczu to jak widać dobry sposób na walkę z tym wyjątkowo uciążliwym symptomem. Takie preparaty można zakupić w aptekach.