Laser rubinowy – jak skutecznie usunąć kolorowy tatuaż?

Czasem zdarza się, że chcemy się pozbyć tatuażu permanentnego lub też przebarwienia skórnego. Jednym ze skutecznych sposobów na dokonanie tego jest laser rubinowy. Korzysta on z fali o długości 694 nm, co daje promień o parametrach w zupełności wystarczających na dokonanie tego.w sposób bezpieczny i jednocześnie efektywny.

laser rubinowy końcówki

Laser rubinowy – jak działa?

Omawiane urządzenie emituje wiązkę o mocy wystarczającej do rozbicia pigmentu na drobne elementy. Następnie są one absorbowane przez fagocyty. Inna ich część jest usuwana z pomocą jednego z najstarszych mechanizmów  w naszym ciele – tworzenia się strupów. Pamiętać przy tym jednak należy, że pozbycie się kolorowego tatuażu o wielu kolorach wymagać będzie znacznie więcej sesji z laserem rubinowym.

laser rubinowy opakowanie

Czego może dokonać?

Do możliwości tego urządzenia zaliczyć należy usuwanie przebarwień skórnych oraz tatuaży – zarówno tych permanentnych, profesjonalnych, jak i powstałych jako skutek przebytego wypadku. Zależnie od rozmiaru przebarwienia przeznaczonego do usunięcia zmieniać się może wymagana intensywność promienia lasera oraz liczba sesji, które okażą się konieczne do całkowite zlikwidowania go. Uzyskana pigmentacja będzie zaś możliwie zbliżona do naturalnej.