Niedoczynność tarczycy – co warto o tym wiedzieć?

Niedoczynność tarczycy, to temat, który jest obecnie bardzo popularny. Coraz więcej młodych osób cierpi na zaburzenia związane z hormonami tarczycy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Czy jest niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca nie produkuje wystarczająco dużo niektórych kluczowych hormonów. Choroba tarczycy może nie powodować zauważalnych objawów we wczesnym stadium. Z czasem nieleczona niedoczynność tarczycy może powodować szereg problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, bóle stawów, niepłodność i choroby serca. W celu rozpoznania niedoczynności tarczycy dostępne są dokładne testy czynnościowe tarczycy. Leczenie syntetycznym hormonem tarczycy jest zazwyczaj proste, bezpieczne i skuteczne, gdy Ty i Twój lekarz znajdziecie odpowiednią dawkę dla Twojego organizmu.

Pobieranie krwi

Symptomy

Objawy choroby tarczycy są różne, w zależności od stopnia niedoboru hormonów. Problemy zazwyczaj rozwijają się powoli, często w ciągu kilku lat. Na początku, można ledwo zauważyć objawy choroby tarczycy, takie jak zmęczenie i przyrost masy ciała. Albo można po prostu przypisać je do procesu starzenia się. Ale jeśli Twój metabolizm jest nadal powolny, może to w dużym stopniu świadczyć o tym, że problem leży w hormonach związanych z działaniem tarczycy. Warto o tym pamiętać i wykonywać badania regularnie.