Biurka protetyczne – niezbędne wyposażenie każdej pracowni

Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem ubytków zębowych dzięki zastosowaniu takich elementów jak: protezy, licówki czy korony. To bardzo delikatna dziedzina, dlatego laboratorium musi być wyposażone w wysokiej jakości sprzęt m.in. biurka protetyczne, wtryskarki, czy piece do napalania porcelany.

Biurka protetyczne – na co zwrócić uwagę

Szukanie wysokiej jakości sprzętu do laboratorium protetycznego jest nie lada wyzwaniem. Myśląc o jego wyposażeniu powinniśmy zacząć od tego, co najbardziej potrzebne – stanowiska pracy protetyka, czyli jego biurka wraz z wyposażeniem. Każde takie stanowisko musi mieć połączenie z instalacją gazową i sprężonym powietrzem – to pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze biurka protetycznego. Gaz może być ziemny albo pozyskiwany z butli – decydując się, na którąś z tych opcji musisz jednak pamiętać o dopasowaniu dyszy w palniku. biurka protetyczne - przykład wyposażenia pracowniJeśli chodzi o sprężarkę powietrza, warto zobaczyć jaka jest jej pojemność i wydajność, w drugiej kolejności natomiast czy jest ona olejowa czy bezolejowa. Oczywiście materiał wykonania jest kolejnym elementem, który wpływa na późniejszą jakość pracy – musi być przede wszystkim odporny na substancje chemiczne. Następną kwestią jest ergonomia pracy. Stół musi być odpowiedniej wysokości i szerokości, żeby pomieścić resztę wyposażenia. Duży wpływ na warunki pracy protetyka ma oświetlenie jego stanowiska. Lampę najlepiej podwiesić do sufitu nad głową pracownika. Barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej, dlatego warto wybrać jarzeniówki. Alternatywą są oczywiście lampki stojące, ale zajmują one dużo miejsca, które jest potrzebne na biurku.

ROKO – producent biurek protetycznych

Jeśli szukasz firmy, która ma ugruntowaną pozycję i dostarczy dla Twojego gabinetu wysokiej jakości sprzęt, w tym biurka protetyczne, to trafiłeś w dziesiątkę. Firma ROKO działa na rynku sprzętu dentystycznego już od 20 lat i jest jedną z nielicznych firm, gdzie znajdziesz nawet bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Przekonaj się sam!

Adres: ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa
Telefon: 34 369 78 21 lub 602 296 468
E-mail: biuro@rokodent.pl

Więcej o produktach firmy ROKO dowiesz się tutaj: www.rokodent.com