Domy drewniane Małopolska – wyróżnij się!

Domy drewniane w Małopolsce to rzecz praktycznie niespotykana, dlatego w zachwyt może wprawić konstrukcja, która wśród murowanych zabudowań wyróżni się nie tylko materiałem wykonania, ale także nowoczesnością! Możesz pomyśleć, że przecież drewno to taki „old school”. Nic bardziej mylnego, a najlepiej uczyć się tego od Kanadyjczyków, gdzie takie domy to norma.

Domy drewniane Małopolska – fakty, o których nie miałeś pojęcia

Wielu z nas uważa, że domy drewniane są nietrwałe, łatwopalne i podatne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. To jednak mity. Obecnie technika budowy takich domów poszła do przodu, dlatego wszystkie te wady mogą odejść do lamusa. Powiesz, że to niemożliwe – przecież domy drewniane Małopolska, domek w górachto drewno. Już tłumaczymy. Najpierw obalimy mit o łatwopalności. Każdemu się wydaje, że drewno tak jak w ognisku, zapali się szybko. Ogień jednak nie powstanie bez tlenu, a to właśnie brak dostępu do niego wyróżnia domy z drewna. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu pomiędzy belkami specjalnych wkładów, które uniemożliwiają styk tlenu i drewna. Nietrwałość, o której większość z Was myśli, bierze się właśnie z mitu o łatwopalności. Kolejną wątpliwością, którą rozwiążemy to podatność domów drewnianych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i korników. Oczywiście, niektóre domy to dotyka, jednak jeśli do ich budowy użyte zostało drewno suszone przez wiele tygodni w odpowiednio przystosowanych komorach, to nie ma o co się martwić! Taka konstrukcja przetrwa nawet wielokrotne śnieżyce w górach – budowa domów drewnianych w takich miejscach staje się coraz bardziej popularna.

Domy drewniane Małopolska – tylko z Ibudhaus!

Ibudhaus to firma zajmująca się budową domów drewnianych w Małopolsce. O jakości budynków, których wykonawcą był Ibudhaus świadczą liczne rekomendację i portfolio składające się ze zdjęć ponad 500 realizacji! Nie wierzysz? Przekonaj się sam i skontaktuj się z nami:

Adres: 30-524 Kraków, ul. Kamieńskiego 30
Telefon: +48 500 277 210 lub +48 12 655 00 01
E-mail: krakow@ibudhaus.pl

Projekty realizowane przez Ibudhaus znajdziecie tutaj: www.ibudhaus.pl/