Meble metalowe – czy mogą być eleganckie?

Myśląc o meblach metalowych wielu z nas wyobraża sobie ciężkie szafy, najczęściej zamknięte na kłódkę. Nie kojarzą się one dobrze prawda? Jednak nie każde meble takie są! Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego producenta i możesz cieszyć się nie tylko dobrą jakością, ale także nowoczesnym designem Twojego wnętrza.

www.polinski.eu

Meble metalowe – gdzie mają zastosowanie?

Meble metalowe najczęściej są spotykane w biurach i używa się ich do przechowywania dokumentów, które nie powinny mieć kontaktów z wilgocią. Można je także spotkać w placówkach medycznych – tam szczególnie ważna jest ich odporność na działania substancji chemicznych, które się w nich przechowuje. Szafy kartotekowe w bibliotekach i urzędach to kolejne zastosowanie tego rodzaju mebli. Ale musisz wiedzieć, że metal, metalowi nie jest równy.

Różne odsłony metalu

Medyczne meble metalowe - szafaMetal występuje najczęściej w trzech odsłonach: aluminiowej, stalowej oraz żeliwnej. Zacznijmy od ostatniego rodzaju. Żeliwo jest bardzo ciężkie, ale przede wszystkim odporne. Można taki mebel metalowy postawić pod gołym niebem i nie trzeba obawiać się, że zje go rdza. Kolejna jest stal, którą jest dużo lżejsza od żeliwa, jednak już nie tak odporna – najczęściej wymaga dodatkowego pokrycia farbą lub lakierem. Aluminium natomiast jest także lekkim metalem, najbardziej odpornym na korozję. Jest to jednak zdecydowanie najdroższy materiał.

Oczywiście nie każde meble metalowe będą wyglądać reprezentacyjnie. Szafy pancerne czy sejfy gabinetowe nie mają wyglądać, ale zabezpieczać, dlatego ich walory estetyczne zazwyczaj schodzą na dalszy plan. Jednak metal jest prosty w obróbce, dlatego można z niego wyczarować cuda.

Meble metalowe – producent

Szukasz mebli metalowych do biura, szkoły lub innej instytucji? Zapoznaj się z ofertą producenta – firmy Poliński. Duży wybór i atrakcyjne ceny. Wysyłka za granicę. Zachęcamy do kontaktu:

Telefon główny:12 378 95 91
Email: kontakt@polinski.eu
Adres: ul. Grzegórzecka 69, 31-559 Kraków