Podesty teleskopowe – czym są i gdzie mają zastosowanie?

Czy kiedykolwiek słyszeliście określenie podesty teleskopowe? Jeśli jeszcze nie, a jesteście ciekawi, czym takie rozwiązanie różni się od wcześniej przez nas prezentowanych, koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy post. Opiszemy w nim funkcjonalności, zastosowanie i to, czym wyróżnia się ten rodzaj podwyższenia.

Co to są podesty teleskopowe?

To nic innego jak spotykane w instytucjach publicznych lub podczas wydarzeń scenicznych podwyższenia, na których stoi mówca, recytator czy nawet zespół bądź chór. Oczywiście jest to tylko spis jednych z wielu zastosowań podestów teleskopowych. A co oznacza drugi człon nazwy? Otóż wskazuje on na nóżki, na których postawiona jest platforma. Można zmieniać ich wysokość, ponieważ są one ruchome.

http://www.wamat.com.pl/blog/podesty-teleskopowe-3-sytuacje-w-ktorych-ich-potrzebujesz/

Składowe podestów

Standardowo podesty teleskopowe nie przekraczają wagi 40 kilogramów. Większość producentów nogi takiego podestu wykonuje z aluminium. Oczywiście Wytrzymałe podesty teleskopowedostępne są również warianty dużo lżejsze, np. takie ważące niecałe 30 kilogramów. Większość rozwiązań nadaje się do stałego przymocowania do podłoża. W każdym podeście, jego nawierzchnia może być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dodatkową zaletą takie rozwiązania jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy ogień.

To, co odróżnia podesty teleskopowe od innych rozwiązań scenicznych są niewątpliwe ruchome nóżki i suwaki zaciskowe. Dzięki tym drugim podest ma zwiększoną wytrzymałość oraz stabilnie utrzymuje ciężar niezależnie od ustawionej wysokości.

Podesty takie świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie podłoże jest nierówne i gdzie nie ma miejsca, żeby rozłożyć dużą scenę.

Podesty teleskopowe – wybierz rozsądnie

Jeśli opis podestów teleskopowych przekonał Cię do ich zakupów, wybierz rozsądnie! Polecamy firmę WAMAT z Mielca, która już od 30 lat dostarcza rozwiązania z zakresu techniki estradowej. Szkoły, przedszkola, a nawet kościoły – dzisiaj wszędzie możecie znaleźć rozwiązania Wamatu. Zapraszamy!

Adres: Podleszany 186, 39-300 Mielec
Telefon: +48 17 58 40 280
Fax: +48 17 58 40 299
E-mail: wamat@wamat.com.pl