Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na bardzo często zadawane pytanie, a mianowicie dlaczego warto inwestować w nieruchomości. Z przeprowadzanych badań wynika, że według Polaków zakup nieruchomości jest najlepszym sposobem inwestycji. Można zakupić nie tylko mieszanie pod wynajem – co jest najbardziej popularną formą, ale także można zdecydować się na inwestycje w lokal użytkowy czy grunt budowlany – opcji jest jeszcze więcej.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości i gdzie kupować?

Obecnie wskaźnik rentowności inwestycji w nieruchomości, a ściślej mówiąc w mieszkania wynosi aż 4,77% – to wynik badań specjalistów z Home Broker. Taki wskaźnik uwzględnia cenę zakupu, przeciętne stawki najmu, podatek oraz koszty stałe w postaci opłat do spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej.

Od czego zależy powodzenie inwestycji? Oczywiście od
lokalizacji nieruchomości. Największy zwrot z inwestycji uzyskają Ci, którzy swoje mieszkania kupili w Gdańsku, Wrocławiu bądź Warszawie. Kogoś może zdziwić, że nie ma tu, np. Krakowa. Jednak biorąc pod uwagę stosunek zarobków do kosztów najmu większy zysk osiągniemy inwestując w stolicy.

Duże znaczenie ma także lokalizacja w samym mieście. Tu wszyscy się zgodzimy, że najdroższe mieszkania znajdują się po prostu w centrum. Cena najmu w takiej lokalizacji jest także sporo wyższa niż na obrzeżach miasta. Przed zakupem warto zapoznać się również z planami zagospodarowania przestrzennego. Inwestycje realizowane w okolicy mogą w przyszłości zwiększyć lub niestety obniżyć wartość nieruchomości.

Dlaczego więc warto inwestować w nieruchomości? Jest to przede wszystkim bardziej opłacalna inwestycja niż inne formy pomnażania kapitału.

Inwestycja w nieruchomości – sprawdź Rynek Deweloperski

Uzyskaj dostęp do największej w Polsce wyszukiwarki inwestycji. Przejrzystość i łatwość wyszukiwania oraz doświadczony zespół specjalistów pomogą Ci trafnie zainwestować w nieruchomości i powiedzą Ci dlaczego warto. Zachęcamy do kontaktu: