Biurka protetyczne – warsztat specjalisty

Biurka protetyczne – kiedy rzucimy takie hasło, na pierwszy rzut oka (lub ucha…) może ono wywołać konsternację. Nie dość bowiem, że nie bardzo wiadomo, czym różni się takie biurko protetyczne od dowolnego innego biurka, to jeszcze nie za bardzo wiadomo, do czego służy. Czy to na biurku protetycznym wykonuje się protezy? A może coś innego?

Biurka protetyczne – królestwo technika laboratoryjnego

centralny element zabudowy laboratoryjnej to biurko protetyczneOczywiście poprawna jest pierwsza intuicja i pierwsza odpowiedź. Biurka protetyczne służą za warsztat pracy technika protetyki – a zatem wykonuje się na nich zamienniki części ludzkiego ciała. Stopień skomplikowania procedury wytwarzania protezy oznacza jednak, że i przestrzeń pracy musi spełniać dodatkowe wymogi. Funkcjonalność mebla stanowiącego na dobrą sprawę podstawowy i centralny element zabudowy laboratoryjnej powinna stać na pierwszym miejscu. Po pierwsze, schowki, szuflady, półki. Aby pracę protetyka, podobnie jak każdą inną, uczynić wydajną, należy odpowiednio zorganizować sobie przestrzeń, a niezbędne narzędzia pracy umieścić tak, aby komfortowo było po nie sięgać i odkładać na miejsce, gdy nie będą potrzebne, a mogłyby, nie schowane, zajmować przestrzeń. Biurka protetyczne dla profesjonalistów dają się dopasowywać do uwarunkowań specjalisty – ich konstrukcja oparta jest na modułach, których wzajemne ułożenie można modyfikować.

Trwałość i estetyka

Dodatkowo, mnogość niekiedy ekstremalnych procesów chemicznych i fizycznych zachodzącychdbajmy o nasze otoczenie pracy - wybierajmy dobre biurka dla techników protetyki podczas wytwarzania protezy również stanowi dla mebla protetycznego wyzwanie. Musi być on wytrzymały przede wszystkim, odporny na substancje, które zwykłe biura byłyby w stanie w nieodwracalnym stopniu uszkodzić. To również stanowi o specyfice biurka protetycznego.

Nie bez znaczenia pozostają kwestie estetyczne. Spędzając w przestrzeni kilka do kilkunastu godzin dziennie to, na co patrzymy, potrafi być dla nas irytujące, męczące lub przyjemnie stymulować nas do dalszej pracy. Ma to duże znaczenie w przypadku otoczenia, które z dnia na dzień nie zmienia się. Pod tym kątem znaczenie ma zarówno trwałość mebla, jak i estetyka jego projektu i wykonania.

Zainteresowany znakomitymi biurkami protetycznymi?

Firma ROKO – rodzinne przedsiębiorstwo istniejące od przeszło 20 lat!

ul. Bór 177, 42-200 Częstochowa

napisz do nas: rokodent@rokodent.pl

wejdź na stronę: http://www.rokodent.com